Relaksujące ćwiczenia fitness

Relaksujące ćwiczenia fitness

Po ciężkim dniu w szkole, pracy lub gdziekolwiek indziej z pewnością chcielibyśmy się uspokoić i zrelaksować. Takie osoby, które nie radzą sobie ze stresem powinny spróbować odpowiednich ćwiczeń fitness, które mają na celu zrelaksować wykonującą je osobę i zredukować negatywne skutki stresu. Jakie ćwiczenia należy wykonywać?

Ćwiczenia relaksujące

Istnieje wiele pozycji w których można wykonywać ćwiczenia mające na celu zredukować stres. Pierwszą z pozycji jest pozycja orła, którą wykonuje się około 10 razy. Siada się w niej po turecku z rękoma położonymi na udach. Podczas tego ćwiczenia należy głęboko oddychać, rozkładać ręce równolegle do podłogi a następnie złożyć je do pozycji wyjściowej. Podobnie wykonuje się pozycję gołębia, z tą różnicą że ręce podnosi się nad głowę aby utworzyły kąt 45 stopni.

Inne sposoby na relaks

Jeśli same ćwiczenia nie pomagają to warto zastanowić się nad innymi rozwiązaniami, które pomogą się nam się zrelaksować i wyciszyć. Jednym z rozwiązań jest udanie się na sesję masażu tantrycznego. Jest to technika masażu pochodząca z Hawajów, która pozwoli się w dużym stopniu pozbyć stresu. Taki masaż w połączeniu z ćwiczeniami będzie bardzo dobry dla naszego zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *