Co jeść w górach lub nad morzem?

Co jeść w górach lub nad morzem?

Większość osób, które udają się na urlop nie chce gotować i zdać się na różnego rodzaju restauracje i lokalne specjały. Jednak jeśli nie jesteśmy zaznajomieni z lokalną kuchnią to będziemy mieli problem z określeniem tego jakiego rodzaju dań będziemy szukać. Czego warto spróbować?

Morze

Jeśli wypoczywamy nad morzem, to najpopularniejszymi daniami będą różnego rodzaju ryby. Bez większego problemu trafimy na wędzarnie, które oferują ryby o unikalnym smaku. Możemy także udać się do restauracji, która dzięki odpowiedniemu wyposażeniu w postaci pieca konwekcyjno-parowego pozwoli przyrządzić ryby w profesjonalny sposób. Z pewnością warto zainwestować i poczuć smak morskiej ryby, która w innych regionach Polski nie będzie smakować tak samo.

Góry

Góry są idealnym wyborem dla osób, które chcą podziwiać piękne widoki i jednocześnie spędzić urlop nieco bardziej aktywnie. Taki sposób wypoczynku z pewnością wzmaga apetyt, dlatego warto znaleźć sobie dobre wyżywienie. Kwaśnica, placek po zbójnicku czy jagnięcina to typowe dania kuchni góralskiej, które warto spróbować. A jeśli szukamy przekąski na górskie szlaki, to dobrym wyborem mogą okazać się tradycyjne oscypki, które występują w różnych rodzajach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *