Atrakcje Krynicy-Zdrój

Atrakcje Krynicy-Zdrój

Krynica-Zdrój leży na obszaru Beskidu Sądeckiego. Pobliske szczyty wznoszą się na wysokość prawie 1000m n.p.m. Góruje nad nimi najwyższy ze szczytów – Jaworzyna Krynicka znajdująca się w samym sercu uzdrowiska.

Uzdrowisko

Jako uzdrowisko Krynica funkcjonuje od ponad 200 lat. Słynie z różnorodości swoich wód leczniczych pochodzenia opadowego, bądź wydobywanych z głębi Ziemi. W najlepszym swoim okresie było cenionym i obleganym miejscem, do którego przyjeżdżało wielu sławnych Polaków. Przebywali tutaj m.in.: Józef Piłsudski, Jan Matejko, Henryk Sienkiewicz, Władysław Reymont czy też Julian Tuwim.

Jaworzyna Krynicka

Najnowocześniejszą atrakcją Krynicy-Zdrój jest kolej gondolowa na Jaworzynę Krynicką. Stacja posiada najnowocześniejszą w Polsce kolejkę gondolową, kilka kolei krzesełkowych i wiele wyciągów orczykowych. Ponad trzy trasy posiadają sztuczne oświetlenie, zatem nikomu nie przeszkadza zachodzące słońce. Latem na szczyt Jaworzyny Krynickiej prowadzą szlaki piesze i ścieżka przyrodnicza, a stamtąd można podziwiać piękne panoramy okolicy.

Muzeum Nikifora

Coś dla miłośników kultury. Krynica-Zdrój proponuje działające od 25 lat Muzeum Nikifora. Wewnątrz możemy podziwiać kilkadziesiąt prac artysty pochodzących z okresu międzywojennego. Do jego najbardziej znanych prac należą „Autoportret Potrójny” i „Uzdrowienie Chorej”. Oprócz malowideł Nikifora można podziwiać jego pamiątki, takie jak skrzynki, pieczęcie czy listy.

Inne Atrakcje

Krynica zdrój noclegi oferują położenie w centrum Krynicy dzięki czemu dostęp do zabiegów przyrodoleczniczych w Łazienkach Mineralnych, Jaskiń Solnych oraz wielu innych atrakcji jest dogodny. Pobyt tam umożliwia korzystanie z wycieczek pieszych po malowniczych okolicach Beskidu Sądeckiego i Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Możliwe jest również skorzystanie z wycieczek autokarowych, również zagranicznych, do Lwowa lub Pragi. Dla dzieci organizowane są wycieczki edukacyjne do pszczół w Kamiannej, do strusi i kucyków w Stróżach, do baranków przy bacówce czy zwierząt domowych przy stadninie koni w Tyliczu.

1 komentarz

Byłem w Muzeum Nikifora, ale nie za bardzo mi się podobało. Ale za to wyjście na Jaworzynę było miłym doświadczeniem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *