Muzea we Wrocławiu

Muzea we Wrocławiu

parking całodobowy Wrocław to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Ogrom atrakcji i zabytków sprawia, że zawsze można odkryć tam coś nowego. Jest również bardzo doceniany za granicą, stanowiąc jedno z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miast na świecie.

Muzeum Pana Tadeusza

W Kamienicy pod Złotym Słońcem mieści się Muzeum „Pana Tadeusza”, jedna z nowszych atrakcji Wrocławia. Wizyta w nim pozwala poznać dzieło oraz życie Adama Mickiewicza od narodzin aż do jego śmierci. Biografię poety uzupełniają pamiątki oraz portrety jego rodziny i przyjaciół. Muzeum to ma na celu ukazanie Pana Tadeusza oraz samego Mickiewicza jako kluczowych dla kształtowania się polskiej tradycji walki o niepodległość.

Muzeum Narodowe

Muzeum Narodowe to jedno z najważniejszych i największych muzeów w Polsce. Posiada ponad 200 000 ekponatów, w tym też takie, które zostały przeniesione ze Lwowa. Znajduje się tam sześć galerii poświęconych sztuce. Ich ogromna ilość, zgromadzona z różnych wieków, razem z rzeźbami z różnych okresów, a nawet przedmioty codziennego użytku zmieniające się na przestrzeni lat sprawiają, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

Oprócz tego, wstęp do muzeum pozwala nam jednocześnie zobaczyć Panoramę Racławicką. Monumentalne dzieło o wysokości 15 metrów i długości 114 metrów, tworzone przez wielu malarzy pod koniec XIX wieku, idealnie oddające scenę bitwy pod Racławicami.

Muzeum Sztuki Cmentarnej

Stary cmentarz żydowski, obecnie przerobiony na Muzem Sztuki Cmentarnej, to jedyne tego typu muzeum w całej Europie. Żydzi mieli ogromny wpływ na wygląd i znaczenie miasta. W sumie znajduje się na nim około 12 000 nagrobków, w różnych stylach, od barokowych, przez renesansowe, a nawet i po egipskie. Podczas zwiedzania z pracownikiem muzeum można posłuchać o losach wrocławskich żydów oraz historii miasta. Można dowiedzieć się o życiu lekarzy, finansistów i naukowców, którzy mieli wpływ nie tylko na losy Wrocławia, ale także i świata.

Centrum Edukacji Ekologicznej „Hydropolis”

Centrum wiedzy poświęcone wodzie, jedyny obiekt tego typu w całej Polsce, a także jeden z niewielu takich na świecie. Znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym neogotyckim podziemnym zbiorniku wody czystej. Zawiera dziewięć stref tematycznych, skupiających się na różnych tematach wody, jej mieszkańców i jej znaczeniu dla człowieka. To miejsce pozwala nam przenieść się w rozległe głębiny oceanów i poznać żyjące tam organizmy. Oprócz tego można dowiedzieć się o historii inżynierii wodnej i dowiedzieć się, między innymi, o działaniu oczyszczalnii.

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *