Wrocław czyli miasto z charyzmą

Wrocław czyli miasto z charyzmą

Miasto Wrocław jest stolicą województwa dolnośląskiego z historią sięgającą ogromnej ilości wieków co miało wpływ na występujące tam zabytki które stanowią największy ośrodek kulturalny, akademicki, ekonomiczny i turystyczny południowo-zachodniej Polski. Nosi ślady panowania niemieckiego, czeskiego oraz polskiego, współczesny Wrocław jest prawdziwie europejskim miejscem.

Co warto zobaczyć?

Wrocławski rynek to jeden z najsłynniejszych rynków w całym kraju. Samo przejście na drugą stronę ulicy napawa nostalgią i wspomnieniami. Powierzchnia tego rynku to 4 hektary, co daje bardzo dużo miejsca na spacerowanie. Na rynku znajdują się dwa ratusze (stary i nowy), jak i ciekawa fontanna która jest najchętniej fotografowanym miejscem na rynku.

Na szczególną uwage zasługują kamienice pod Gryfami, pod siedmioma elektorami i pod złotym dzbanem. Kolejnym miejscem którym wyróżnia się wrocław jest zoo – jest to najstarszy ogród zoologiczny w Polsce. Miejsce to tętni życiem od 1865 roku i jest wypełnione ogromem zwierząt ze wszystkich kontynentów, w tym wiele gatunków zagrożonych wyginięciem. Nie jest to atrakcja tylko dla dzieci, ponieważ różnorodność zwierząt jest naprawde wielka. Po tych atrakcjach ważny jest moment spokoju, w czym może pomóc ogród Japoński – Autentyczny Japoński ogród ze stawem w którym pływają karpy koi, które jednoznacznie kojarzą się z Japonią. Ogród jest pozostałością po Wystawie Światowej która odbywałą się w 1913 roku.

Jaki parking wybrać?

Parking całodobowy Wrocław to parking podziemny w dobrej lokalizacji o tanich kosztach z szybkim dostępem do rynku miasta, galerii Dominikańskiej oraz Hali Targowej. W pobliżu niego usytuowane jest wiele restauracji i atrakcji takich jak muzeum architektury, przystań piaskowa, park Juliusza Słowackiego, park staromiejski, ZOO Wrocław do którego kursują z centrum stateczki.

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *