Czy warto się wybrać do Łodzi?

Czy warto się wybrać do Łodzi?

Każde miasto się czymś wyróżnia – niektóre mniej, niektóre bardziej, ale wszystkie mają swoje niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju miejsca które “ociekają” tożsamością, charakterem i jednocześnie przyciągają turystów. Czym wyróżnia się Łódź – trzecie największe miasto w Polsce?

Atrakcje

Najpopularniejszą ulicą w tym wielkim mieście jest ulica Piotrkowska która liczy 4,2km. Potocznie nazywana “pietryną”, znajduje się w ścisłym centrum, została częściowo zamieniona na deptak. Jest jednym z najważniejszych miejsc spotkań, zakupów lub po prostu spędzania czasu. Wzdłuż tej ulicy działają setki sklepów, kawiarni, restauracji oraz sklepów co powoduje że ta ulica jest jedną z największych ulic handlowych Europy. Można na niej też znaleźć zdobione pałace, kamienice wprost z XIX wieku czy też nowoczesne pawilony. Popularna jest też “Stajnia dla jednorożców” czyli wiata chroniąca pasażerów linii tramwajowych przed deszczem, wiatrem czy słońcem. Wzbudza ona wiele emocji, najczęściej skrajnych – Jedni nienawidzą tego miejsca, inni wręcz uwielbiają. Inspirowana jest zdobnymi formami secesyjnymi. W Łodzi oczywiście jest więcej atrakcji, np.: Willa Leopolda Kindermanna, Sala neoplastyczna w Muzeum Sztuki, fabrykanckie pałace i wiele innych. 

Gdzie wybrać nocleg?

Noclegi pracownicze Łódź “OAZA” oferuje zakwaterowanie się w spokojnej okolicy, droga do centrum Łodzi wynosi 1.5 km. Powierzchnia do wynajęcia wynosi 150 m2. Do dyspozycji są 4 pokoje znajdujące się na parterze domu wolnostojącego. W każdym pokoju znajduje się kolorowy telewizor, sosnowe łóżka i niezbędne wyposażenie. Do użytku dla gości jest także kuchnia z pełnym wyposażeniem, znajdują się w niej między innymi, cztery lodówki, piekarnik, zmywarka, dwa czajniki, kuchnia mikrofalowa oraz niezbędne naczynia.

W łazience są trzy kabiny prysznicowe, pralka, umywalka  oraz są dwie oddzielne toalety z umywalkami. Na działce na której znajduję dom do dyspozycji dla gości jest boisko do gry w piłkę nożną, grill, duży parking, sieć internetowa Wi-Fi, dodatkowy aneks kuchenny w budynku;

3 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *