Krynica-Zdrój jako miejsce do wypoczynku

Krynica-Zdrój jako miejsce do wypoczynku

Krynica-zdrój to miasto urzekające swoim klimatem i wspaniałym krajobrazem wzgórza Góry Parkowej, Krzyżowej oraz Jasiennika. Położone jest w województwie małopolskim, leżące na obszarze Beskidu Sądeckiego.

Z czego znana jest Krynica-Zdrój?

Jest znana z największego uzdrowiska w Polsce które słynie z różnorodności swoich wód leczniczych pochodzenia opadowego, bądź też wydobywanych z głębi Ziemi, które w najlepszym swoim okresie było cenionym i obleganym miejscem, do którego przyjeżdżało wielu sławnych Polaków. Przebywali tutaj m.in.: Józef Piłsudski, Jan Matejko,  Henryk Sienkiewicz, Władysław Reymont, Julian Tuwim i inni. Miasteczko również jest znane z wielu zabytków, takich jak pijalnia wody mineralnej „Słotwinka”, Łazienki Borowinowe, Stary Dom Zdrojowy wraz z pijalnią wody “Mieczysław” która została wyremontowana w 2007 roku i wiele innych.

Atrakcje

Krynica-zdrój posiada wiele atrakcji takich jak kolej gondolowa, ośrodek narciarski, wieża widokowa, wiele szlaków turystycznych, park linowy czy też Hale lodową czyli lodowisko które aktywne jest cały rok. Godne polecenia są też piesze wycieczki po malowniczych okolicach Beskidu Sądeckiego, Popradzkiego Parku Krajobrazowego oraz szlaku Architektury Drewnianej z ponad 20 łemkowskimi cerkwiami liczącymi po kilka wieków, schroniska na Jaworzynie Krynickiej, Wierchomli i Hali Łabowskiej. Krynica zdrój noclegi oferują położenie w centrum Krynicy dzięki czemu dostęp do zabiegów przyrodoleczniczych w Łazienkach Mineralnych, Jaskiń Solnych oraz wielu innych atrakcji jest dogodny.

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *