Skuteczny odpoczynek

Skuteczny odpoczynek

Aby być produktywnym w szkole lub w pracy trzeba odpowiednio zarządzać energią, a co za tym idzie trzeba również odpowiednio odpoczywać. Dobry odpoczynek powinien pozwolić nam na zregenerowanie energii w jak największym stopniu i stosunkowo szybko. W jaki sposób to osiągnąć?

Przerwy i rodzaj pracy

Odpoczynek należy zacząć podczas pracy, gdyż najczęściej tracimy koncentrację po półtorej godziny pracy. Kilka minut zmiany otoczenia i zapomnieniu o zadaniu pozwala utrzymać poziom koncentracji na odpowiednim poziomie w trakcie pracy. Z kolei po pracy powinno się całkowicie zmienić wykonywane czynności, czyli gdy w pracy pracowaliśmy umysłowo to w celu odpoczynku powinniśmy zrobić coś związanego z pracą fizyczną i odwrotnie.

Brak rutyny i urozmaicenia

Zarówno podczas pracy jak i podczas odpoczynku musimy unikać rutyny, gdyż wtedy dopada nas znudzenie i brak motywacji. Odpoczynek powinien przynosić radość i od czasu do czasu powinniśmy go urozmaicać. Przykładem urozmaicenia może być masaż klasyczny, który jest bardzo dobrym sposobem na relaks zarówno fizyczny jak i psychiczny i może bardzo dobrze wpłynąć na nasze samopoczucie. Taki masaż pozwoli również znacznie poprawić skuteczność odpoczynku i regenerację energii.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *