Wskazania i przeciwwskazania do masażu

Wskazania i przeciwwskazania do masażu

Masaż klasyczno-relaksacyjny jest bardzo dobrym sposobem na odpoczynek i zrelaksowanie się po ciężkim dniu. Krótka sesja w salonie masażu może pomóc w wielu różnych dolegliwościach, które są mniej lub bardziej poważne. Jednak nie zawsze dana osoba może się poddać masażowi. Jakie są wskazania i przeciwwskazania do masażu?

Przeciwwskazania

Masaż klasyczny podobnie jak i inne rodzaje masażu mają kilka przeciwwskazań, ich zlekceważenie może pogorszyć nasz stan. Do takich przeciwwskazań można zaliczyć między innymi kobiece sprawy takie jak ciąża lub menstruacja. Ponadto osoby mające nadciśnienie tętnicze, zmiany skórne i krwiaki również powinny powstrzymać się od masażu, podobnie jak osoby o podwyższonej temperatury ciała.

Wskazania

Dobrze wykonany masaż klasyczno-relaksacyjny pozwoli się zrelaksować, odprężyć i może przynieść ulgę przy wielu dolegliwościach. Na masaż z pewnością powinny udać się osoby podczas rehabilitacji urazów ortopedycznych takich jak zwichnięcia, złamania lub skręcenia. Innym wskazaniem jest masaż po intensywnym treningu sportowym lub innym wysiłku fizycznym, gdyż masaż pomoże mięśniom się zregenerować i zmniejszyć ich ból. Ponadto masaż może przynieść ulgę dla osób cierpiących z powodu deformacji kręgosłupa oraz problemów ze ścięgnami, na przykład ich naderwanie lub zerwanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *