Odpoczynek przez masaż

Odpoczynek przez masaż

Odpoczynek i relaks są coraz trudniejsze do osiągnięcia przez ciągły brak czasu. Nie jest to dla nas zdrowe, a przecież wystarczy kilka krótkich sesji w gabinecie masażu aby poczuć się dużo lepiej. W jaki sposób masaż relaksacyjny wpływa na nasz organizm i nasze samopoczucie?

Cele masażu

Istnieją różne typy masażu, na przykład masaż tantra lub lomi lomi, jednak w tym artykule skupimy się na masażu klasyczno-relaksacyjnym. Jego zadaniem jest zredukować napięcie mięśniowe i odprężenie ciała i umysłu. Innymi ważnymi zaletami masażu relaksacyjnego jest zniwelowanie bólu, poprawa metabolizmu i stymulacja układu krwionośnego i układu limfatycznego. Kto powinien zdecydować się na masaż relaksacyjny?

Jak i dla kogo?

Masaż klasyczno-relaksacyjny jest wskazany dla każdego, gdyż pomaga się zrelaksować, jednak szczególnie wskazany jest on dla osób z bezsennością, zestresowanych, zmęczonych oraz nadpobudliwych. Masaż jest przeprowadzany w salonie masażu i może przybrać formę masażu całościowego lub masażu konkretnych partii ciała. Istnieje wiele technik przeprowadzania masażu relaksacyjnego, głównie polegających na płynnych i wolnych ruchach takich jak głaskanie, rozcieranie, ugniatanie lub poklepywanie. Niezależnie od wybranej techniki masaż sprawi, że będziemy dużo bardziej zrelaksowani i wypoczęci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *