Zalety urlopu na Śląsku

Zalety urlopu na Śląsku

Wiele osób może kojarzyć województwo śląskie głównie z powodu kopalń i wydobywania węgla. Jednak Śląsk to mnóstwo atrakcji turystycznych oraz piękne krajobrazy. Województwo śląskie jest piątym w kolejności województwem najczęściej odwiedzanych przez turystów. Dlaczego tak się dzieje i jakie miejsca warto odwiedzić?

Piękno Śląska

Na Śląsku każdy turysta znajdzie coś dla siebie, niezależnie czy wyjechał na urlop w celu wypoczynku, zwiedzać lub aktywnie spędzać czas na łonie natury. Duża liczba pięknych miast i miasteczek o odnowionych rynkach przyciągają ogromną liczbę ludzi. Na pewno warto zwiedzić Szlak Zabytków Techniki, czyli wyremontowane zakłady przemysłowe, które zostały przekształcone na różne atrakcje turystyczne. Można zjechać pod ziemię i zwiedzać kopalnie przekształcone w atrakcję lub wyjść wysoko w góry i podziwiać piękne, śląskie krajobrazy. Ilość zieleni jest bardzo duża i osoby lubiące spędzać czas na łonie natury będą bardzo zadowoleni.

Niedoceniane miasto

Sosnowiec, znajdujący się w Zagłębiu Dąbrowskim, jest często bagatelizowany przez turystów i mieszkańców, jednak już po pobieżnym poszukiwaniu można znaleźć masę atrakcji. Warto zarezerwować miejsce w dobrym hotelu w Sosnowcu, aby mieć czas zwiedzić multum atrakcji, do których zaliczają się Zamek Sielecki, w którym znajduje się Sosnowieckie Centrum Sztuki, Katedrę Wniebowzięcia NMP, egzotarium, ściankę wspinaczkową lub przepiękny Park Miejski.

Podsumowując

Województwo śląskie jest bardzo dobrym wyborem do wyjazdu na urlop. Mnogość atrakcji i pięknych miejsc sprawi, że po jednej lub dwóch wizytach zawsze zostanie więcej do zwiedzenia lub zobaczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *