Zalety urlopu na Śląsku

Zalety urlopu na Śląsku

Wiele osób może kojarzyć województwo śląskie głównie z powodu kopalń i wydobywania węgla. Jednak Śląsk to mnóstwo atrakcji turystycznych oraz piękne krajobrazy. Województwo śląskie jest piątym w kolejności województwem najczęściej odwiedzanych przez turystów. Dlaczego tak się dzieje i jakie miejsca warto odwiedzić?

Piękno Śląska

Na Śląsku każdy turysta znajdzie coś dla siebie, niezależnie czy wyjechał na urlop w celu wypoczynku, zwiedzać lub aktywnie spędzać czas na łonie natury. Duża liczba pięknych miast i miasteczek o odnowionych rynkach przyciągają ogromną liczbę ludzi. Na pewno warto zwiedzić Szlak Zabytków Techniki, czyli wyremontowane zakłady przemysłowe, które zostały przekształcone na różne atrakcje turystyczne. Można zjechać pod ziemię i zwiedzać kopalnie przekształcone w atrakcję lub wyjść wysoko w góry i podziwiać piękne, śląskie krajobrazy. Ilość zieleni jest bardzo duża i osoby lubiące spędzać czas na łonie natury będą bardzo zadowoleni.

Niedoceniane miasto

Sosnowiec, znajdujący się w Zagłębiu Dąbrowskim, jest często bagatelizowany przez turystów i mieszkańców, jednak już po pobieżnym poszukiwaniu można znaleźć masę atrakcji. Warto zarezerwować miejsce w dobrym hotelu w Sosnowcu, aby mieć czas zwiedzić multum atrakcji, do których zaliczają się Zamek Sielecki, w którym znajduje się Sosnowieckie Centrum Sztuki, Katedrę Wniebowzięcia NMP, egzotarium, ściankę wspinaczkową lub przepiękny Park Miejski.

Podsumowując

Województwo śląskie jest bardzo dobrym wyborem do wyjazdu na urlop. Mnogość atrakcji i pięknych miejsc sprawi, że po jednej lub dwóch wizytach zawsze zostanie więcej do zwiedzenia lub zobaczenia.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *