Pojezierze Drawskie

Pojezierze Drawskie

Pojezierze drawskie leży w północno-zachodniej części Polski i zaraz za Mazurami jest to drugi najpiękniejszy region tego typu w kraju. Jego perłami są jeziora takie, jak Drawsko, Czaplino, Pławno a także Jezioro Krzemno, Żerdno, Kumorze, Pile i Ciemino. Jak widać ta kraina także stanowi niezwykle atrakcyjny region zarówno dla miłośników sportów wodnych jak i tych, którzy preferują piesze wycieczki.

Miejsca, które stanowią centrum życia turystycznego to zdecydowanie Czaplinek i Połczyn Zdrój oraz oczywiście Szczecinek – perła Pojezierza Drawskiego. W przeciwieństwie do Mazur, w tym regionie odnajdą się także amatorzy biernego wypoczynku i plażowania. Im polecam szczególnie uzdrowisko w Połczynie Zdroju, gdzie znajdą coś zarówno dla ducha jak i ciała. Cała reszta aktywnie wypoczywających może skorzystać z szerokiego wachlarza atrakcji.

a

Najpopularniejszą i najchętniej wybieraną rozrywką jest tu od wielu lat windurfing. Świetne warunki do uprawiania tego sportu posiada jezioro Drawsko. Jeżeli szukamy nieco mniej wymagającego zajęcia a chcemy spędzić czas nad wodą, ciekawą alternatywą może być spłynięcie malowniczym szlakiem kajakowym im. Karola Wojtyły po rzece Drawie. Biegnie on przez Drawieński Park Narodowy i pomimo tego, że Drawa momentami zamienia się w rwącą górską rzekę – nie jest trudny. Bez problemu mogą nim spłynąć amatorzy albo początkowi kajakarze. Szlak ten jest niezwykle malowniczy, gdyż rzeka otoczona jest lasami. Można podpłynąć do brzegu i udać się na relaksujący spacer.

Amatorom zwiedzania i poznawania tożsamości lokalnej polecam wizytę w Czaplinku. Ciekawostką jest, że w tym miasteczku nadal zachowany został średniowieczny układ miejski z prostokątnym rynkiem i Kościołem Św. Trójcy zlokalizowanym na wzniesieniu. Ulice Czaplinka tworzą uporządkowaną siatkę ulic z pięknie ornamentowanymi kamienicami, klimatycznymi zakątkami i urokliwymi kafejkami. Punktami charakterystycznymi są drewniany pomnik Rybaka a także wielki metalowy rower zlokalizowany na rynku, który jest znakiem tego, że w Czaplinku rozpoczyna się wiele szlaków rowerowych. Jak widać pasjonaci rowerów także znajdą coś dla siebie.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *